English

פסטיבל אוטופיה 2020

סרטים קצרים

 • קטגוריות
 • תבחר / Choose

  אנימציה, מד"ב קומי. רובוט נכנס לגלידריה ומתקשה להתמודד עם כל ההחלטות שנדרשות ממנו. הופק במסגרת בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב. הצגה בפסטיבל: תכנית "עתידות", תכנית "אנימציה פנטסטית", מוצג לפני הסרט "מסע אחרון".
  לקריאה >>

  שששש / Shhh

  אימה קומית. והכי חשוב – לא להעיר את התינוק, שרק נרדם, כי הדברים יכולים להשתבש מעבר לכל דמיון. הסרט השתתף במעל לשישים פסטיבלי קולנוע בשנה האחרונה. הצגה בפסטיבל: תכנית תחרותית, תכנית "אהבה לא מהעולם הזה", מוצג לפני הסרט " הוסט".
  לקריאה >>

  שירות פרימיום / Premium Service

  דרמת נקמה, מדע בדיוני. הוא מתעורר בחשיכה. היא מענה אותו. היא לא תעצור עד שהוא יודה שתקף. הצגה בפסטיבל: תכנית תחרותית, תכנית "עתידות"
  לקריאה >>

  ש"ג צהוב / Yellow Outpost

  חייל צעיר שומר על שער מבודד בבסיס נידח. החום, הצמא, הבדידות וההזיות חוברים יחדיו לאחר צהריים ארוך של הישרדות סוריאליסטית. הופק במסגרת ביה"ס סם שפיגל ליצירה קולנועית הצגה בפסטיבל: תכנית "טריפ טוב"
  לקריאה >>

  קיץ אינדיאני, בוריס! / Indian Summer, Boris!

  אימה קומית-סוריאליסטית. לאחר פרידה מאשתו, בלילה אחד עובר בוריס חוויה סוריאליסטית ורגשית מטלטלת. הצגה בפסטיבל: תכנית תחרותית, תכנית "טריפ טוב".
  לקריאה >>

  פרפר / Parpar

  מנהיגה הכריזמטי של חבורה שכונתית מספר לחבר'ה על דו-קרב שהתרחש ליל אמש, זהותו נחשפת בפניהם, אבל אך ורק בממד הפנטסטי של האנימציה. הופק במסגרת בצלאל אקדמיה לאומנות ועיצוב. הצגה בפסטיבל: תכניות: תכנית "אנימציה פנטסטית", מוצג לפני הסרט "בלו מיי מיינד".
  לקריאה >>

  עסקי החול / Sand Business

  שני פושעים מסתבכים במשימה פשוטה של מסירת מזוודה בקומדיית פשע סוריאליסטית. הופק במסגרת ביה"ס לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל-אביב. הצגה בפסטיבל: תכנית תחרותית, תכנית "מתים מצחוק", מוצג לפני הסרט "פאלם ספרינגס”.
  לקריאה >>

  עיר סיפור / Story City

  נסיוני, מיסתורין. פרשנות חופשית לחזון דניאל המתאר את שלטונה של חיה מסתורית – אשר הופכת בסרט ליצור היברידי ורב שכבות. הצגה בפסטיבל: תכנית "עתידות"
  לקריאה >>

  סֶנט-אוֹנוֹרה / St. Honoré

  אימה קומית. ארוחת חברים בורגנית אחת, מצליחה לעורר את החיה מודחקת של חלק מיושביה עד לאיבוד שליטה מוחלט. הצגה בפסטיבל: תכנית תחרותית, תכנית "אהבה לא מהעולם הזה", מוצג לפני הסרטים "האנטנה" ו"כומר-רפטור".
  לקריאה >>

  נועד לקרות / Meant to Be

  דרמה פנטסטית. כדי להתמודד עם הצעת הנישואין המתקרבת מאיה בורחת אל מעמקי היער. הופק במסגרת ביה"ס סם שפיגל ליצירה קולנועית. הצגה בפסטיבל: תכנית "אהבה שלא מהעולם הזה".
  לקריאה >>

  הנהג / The Driver

  נסיוני. בעולם מבודד רכבת דוהרת לעבר יעד בלתי ידוע. הצגה בפסטיבל: תכנית "אנימציה פנטסטית", מוצג לפני הסרט "צ'נתאלי"
  לקריאה >>

  הטבילה / The Immersion

  מסעה הסוריאליסטי של אישה במיקום זר, חריג ומוזר – המקווה. הופק במסגרת HIT המכון הטכנולוגי חולון הצגה בפסטיבל: תכנית "טריפ טוב", תכנית "אנימציה פנטסטית", מוצג לפני הסרט "אפלה"
  לקריאה >>

  החרא הזה רק ממשיך לגדול / This is Only Getting Worse

  בקע מסתורי מחלק את ירושלים ושואב כל חפץ מתכתי. רויטל, בהריון מתקדם, מנסה להגיע אל הבקע בדרמת מסע אפוקליפטית. הופק במסגרת בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב. הצגה בפסטיבל: תחרותית, תכנית "עתידות", תכנית "אנימציה פנטסטית", מוצג לפני הסרט "האדם שהרג את היטלר, ואז את ביג-פוט".
  לקריאה >>

  ההדברה בגולומב 5 / Pest Control on Golomb Street

  על טבעי. מדביר מגיע ליום עבודה שגרתי בדירה סתמית ורגילה למראה. בהדרגה, הופכת הדירה לנקודת מפגש בין עבר והווה – ובין רוח וחומר. הופק במסגרת ביה"ס לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל-אביב הצגה בפסטיבל: תכנית: "טריפ טוב"
  לקריאה >>

  האיש שלמד במוסקבה / The Moscow Scholar

  זמרת אופרה כושלת, ארוסה, המשפחות, האחיין מברלין, הדוד המהורהר ממוסקבה. כולם מסובים לארוחה סוריאליסטית חגיגית שהופכת לקומדיה שחורה וקטלנית. הופק במסגרת ביה"ס סם שפיגל ליצירה קולנועית. הצגה בפסטיבל: תכנית "מתים מצחוק", מוצג לפני הסרט "לכדתי את השטן".
  לקריאה >>

  דם המכבים / Dam HaMaccabim

  יעל חוזרת לקיבוץ בו גדלה ומגלה שגז קטלני התפזר וחברי הקיבוץ הפכו ל… הופק במסגרת החוג לתקשורת וקולנוע בסמינר הקיבוצים. הצגה בפסטיבל: תכנית "מתים מצחוק"
  לקריאה >>

  בפה מלא / Full Mouth

  אימה קומית. עולמה הפנימי של אישה צעירה אשר מתמודדת עם תשוקתה העזה לאוכל, כשהמציאות מתערבבת עם הדמיון. הופק במסגרת HIT המכון הטכנולוגי חולון. הצגה בפסטיבל: תכנית "טריפ טוב", מוצג לפני הסרט "לבלוע".
  לקריאה >>

  בית חכם / Smart Home

  ריאליזם פנטסטי. כאשר ביתו של שי, חייל סדיר חובב פואמות, נכבש על ידי המפקד שלו – אלוף משנה המציג עצמו כמשורר ואספן אמנות, עליו להגן על משפחתו מפני הפולש הברברי. הופק במסגרת מנשר לאמנויות ובתמיכת קרן גשר. הצגה בפסטיבל: תכנית: "טריפ טוב"
  לקריאה >>

  בין שני עולמות / Parallel Worlds

  מדע בדיוני. זוג צעיר יוצא לטיול ביער כדי לצפות במטר מטאורים נדיר ומיוחד במינו. הם מנהלים שיחה על יחסיהם בזמן שהיער מסביבם משתנה ומתעוות עד שהם מאבדים האחד את השנייה. הצגה בפסטיבל: תכנית "אהבה שלא מהעולם הזה"
  לקריאה >>

  בזמן שנשארנו בבית / While We Stayed Home

  קומדיית אימה פנטסטית. בחור פוגש בחורה בשיא סגר הקורונה. קשה לפלרטט עם מסכה על הפנים, במיוחד כששניהם מסתירים תחתיה סוד. הצגה בפסטיבל: תכנית תחרותית, תכנית "מתים מצחוק", מוצג לפני הסרטים "באט בוי" ו"ליבי אינו פועם כשאינך מורה לו".
  לקריאה >>

  בורדו / Bordo

  מותחן אימה. בעקבות התנהגותה החשודה של אשתו, גבר נשוי מנסה לברר האם היא יודעת משהו בנוגע לחייו הסודיים. הופק במסגרת מנשר לאמנויות, בתמיכת קרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות – פרויקט קולנוע, משרד התרבות והספורט – מינהל התרבות, המועצה הישראלית לקולנוע. הצגה בפסטיבל: תכנית "אהבה שלא מהעולם הזה"
  לקריאה >>

  בדרך הביתה / On the Way Home

  סיפור סוריאליסטי של חילופי תפקידים בין בת ואב על רקע נוף ישראלי. הסרט הופק במסגרת לימודי תואר תקשורת צילומית במכללת הדסה ירושלים. הצגה בפסטיבל: תכנית "אנימציה פנטסטית"
  לקריאה >>

  אני בתוכי / Me Inside

  קאיה סוקרת ברשת רוצח סדרתי שמסתובב חופשי, מגיעה לדארק-נט כדי למצוא אודותיו מידע ומוצאת עצמה במשחק מחשב אימתי שמסבך את חייה. הופק במסגרת מכללת ספיר ובתמיכת קרן קולנוע גליל. הצגה בפסטיבל: תכנית "עתידות", תכנית "אנימציה פנטסטית"
  לקריאה >>

  אנטידאפוביה / Antideafobia

  אימה, פנטסיה. כאשר ברווז מסתורי רודף אחרי סאלי, היא מחליטה להתעמת איתו על מנת להתגבר על פחדיה. הצגה בפסטיבל: תכנית "אהבה שלא מהעולם הזה"
  לקריאה >>

  אלכס ונדיה לנצח / Alex & Nadia Forever

  ריאליזם מאגי, מסתורין. שבוי באשמה וגעגוע לאהובתו המנוחה נדיה, אלכס מאמץ שלב אחר שלב את זהותה. הופק במסגרת מכללת ספיר ובתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה. הצגה בפסטיבל: תכנית "אהבה לא מהעולם הזה".
  לקריאה >>

  אוב / Necro-Men

  קומדיית אימה. צמד נוכלים, חרדי ומוסלמי, מוליכים שולל, יראי-שמיים, מוזמנים לגירוש שדים ונאלצים להתמודד עם ישות אמיתית. הופק במסגרת מנשר לאמנויות ובתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה (NFCT). הצגה בפסטיבל: תכנית תחרותית, תכנית "מתים מצחוק".
  לקריאה >>

  6480 ימים / 6480 Days

  מדע בדיוני. חלומות מהעתיד זולגים אל מציאות ההווה, מגפה ארוכה ואזרח הונג קונגי אחד. הצגה בפסטיבל: תכנית "עתידות", מוצג לפני הסרטים: "לפסיס", "התגשמות", "מסע מתמשך", "אניארה".
  לקריאה >>

  6:6

  עולם סוריאליסטי של משחק שש-בש אשר בוחן את שאלת ההתבוננות במציאות. הופק בתמיכת קרן גשר הצגה בפסטיבל: תכנית "אנימציה פנטסטית", מוצג לפני הסרטים: "כוכב ים", "אחות יקרה" ו"בת ים בפריז".
  לקריאה >>