English
→ חזרה
מתוך: "סלון גלתיאה", מיצג וידיאו ודיגיטלי מאת גילי רון ואירינה בוגדן. מוצג בתערוכת "רפליקנטים"

לוח זמנים > אוטופיה בתדר > 2022

אוטופיה > בתדר > 2022 > לוח זמנים לפעילות

וולנוב ★ הספייס בקומה השנייה >

16:30 > הרובוט ששינה את חיי

מה זה רובוט? דייטה ואופטימוס פריים – רובוטים? הגשושית וויאג'ר 1? פיצי של יאצק? הגולם? הצד השני בצ'אט עם בנק לאומי? את? אתה? אני? יופיו של הרובוט טמון בין השאר בהיותו יצירה אנושית ובעצם עמימות וגמישות המונח. נשות ואנשי ציבור משתפים אודות רובוט אחד ומיוחד עבורם, בהשתתפות: קרן אלעזרי, איל פדר-לוי, ד"ר אורן צוקרמן, רגב קונטס | הנחייה: גלי גולן.

18:30 > הקשר הנוירוטי או, הבשורה ע"פ אילון מאסק
מחזה אבסורד שקורה באמת. דיון על אדם ומכונה בליווי הקראה תאטראלית מאירוע החשיפה של חברת נויראלינק של אילון מאסק המפתחת ממשקי מוח/מחשב.

שיחה מרובת פרספקטיבות על ממשקי אדם/מכונה, אנושיות/טכנולוגיה, על הבשורה לעתיד שמציג ומייצג אילון מאסק. שיחה על בינה מלאכותית, יצירתיות ופסיכדליה, תקווה ומוות, כסף ואהבה, חזירים, קופי מקוק, ומשחקי מחשב. בהשתתפות: צליל אברהם, ד"ר עדו הרטוגזוןְ, ד"ר ליאור זלמנסון, מושון זר-אביב, אביתר חלימי, בועז לביא, ד"ר רומי מיקולינסקי, פרופ' דורון פרידמן | הנחייה: ד"ר ג'רמי פוגל.

20:30 > הופעה: זואי פולנסקי

זואי פולנסקי במופע לייב אמביינטי של צלילים נעימים, לופים והקלטות לייב נוגות של הסאונד המזוהה איתה יותר מכל – הגיטרה המרחפת בעולמות שקיימים בעיקר בדמיון ~

22:00 > הקרנת סרט: טיטאן // Titane

הזוכה הגדול של פסטיבל קאן 2021 (פרס דקל הזהב) הפעים את הקהל, את המבקרים ואת חבר השופטים, כולם כאחד, בהקרנת הבכורה בתחרות קאן הרשמית. בלנדר ז'אנריסטי רב-ממדי, עמוק, כואב, מטורף ומופלא.
מה קורה בסרט? אה, זה פשוט. חשפנית מזדיינת עם מכונית ונכנסת להריון. היא רוצחת כמה אנשים. אחד אחר השני, בסדרה, ובכדי להתחמק מהחוק מתחזה לגבר צעיר ומעמידה פנים שהיא בנו האובד של כבאי מזדקן ובודד. התקציר המופרך הזה מספר אך מקצת מעלילת הסרט המופרכת שבעתיים, אך הוא גם מתעתע, מטעה, משקר, כמו הסרט עצמו, העוסק בחיפוש המתמשך, האמיתי והכואב אחר זהות (מגדרית, ובכלל), קבלה, הכלה, משפחה, חמלה וגאולה ~

 

רפי ★ תערוכת שכפולים Replicants >
פופ-אפ לתערוכת אמנות דיגיטלית בינלאומית

שם התערוכה נובע משמם של האנדרואידים המהונדסים-גנטית – הבדיוניים – ביצירת המופת הקולנועית "בלייד ראנר" (1982, רידלי סקוט). הסביבה האסתטית של התערוכה שואבת השראה מהסרט אך משעתקת את הסביבה העירונית של Queens Road Central, הרחוב בהונג קונג בו ממוקמת גלריית וואו (Woaw) בה מוצגת התערוכה (גם) פיזית.

המרחב הפיסי על ממשותו וחומריותו עוברים היפוך, מושלכים אל ועל מרחב דיגיטלי. עצם המעבר משקף את גמישותו של ההעתק ונזילותה של פעולת ההעתקה, מציג וחוקר את מגבלות, גבולות ואפשרויות השעתוק הטכנולוגי. ~

18:00 > הרצאה > הגברים שמכרו את הירח // עדן קופרמינץ / על הקשר בין מתעשרי הטכנולוגיה של סיליקון ואלי, הגמוניה תרבותית ומדע בדיוני

20:00 > הרצאה > לא הרצאה על צעצועי מין: רובוטים, תשוקה, ומחויבות הדדית // ד"ר קרן עמרי

 

קולנוע רקס ★ תכנית סרטי ז'אנר קצרים מקומיים
מד"ב ואימה שלא יעלו על הדעת ושלא מהעולם הזה

15:30 > תכנית אנימציה פנטסטית
השמיכה (בימוי: שושן כהן), לשקר יש ארבע רגליים (בימוי: שריי אברג'ל, נוי פריימן, גיא לבנת), אמא (בימוי: גל קינן), תשעה ירחים (בימוי: אלמה בן זאב), פלומות (בימוי: טום קוריס, חני דומבה).

16:30 > טריפ טוב
הסולנית (בימוי: נגה תמקין), לידה שקטה (בימוי: עידו שץ, דור פישר), סרט זר (בימוי: יותם לאור), לא כולל פרסים ובלונים (בימוי: עומרי ישי), רי-פיל (בימוי: עומר הראל).

18:30 > מתים מצחוק
אי-הבנה (בימוי: דן בן חמו), גירוש מתרים (בימוי: אדם רובסון), דגל (בימוי: מתן בן מורה), הניתוח (בימוי: נדב דירקטור, שאול לוריא), סרט זר (בימוי: יותם לאור), לא כולל פרסים ובלונים (בימוי: עומרי ישי), על גוריתם (בימוי: בן אורינגר, אור קלייד).

20:00 > אדמות מושחתות
קונקשן (בימוי: נוני גפן), לטובת הציבור (בימוי: קונרד לבק), יצרים (בימוי: דניאל ג'יידלין), צימאון (בימוי: חן מרקוביץ'), כלב (בימוי: יהונתן אפק).

21:45 > התחרות
דמי חנוכה (בימוי: אביעד שטכלברג), החושך, חברי (בימוי: גיא יעקב המל, נועה חייט), השליה, הפוגרום ושק הזהב (בימוי: רוז'נה רודשטיין), כלב (בימוי: יהונתן אפק), רי-פיל (בימוי: עומר הראל), מציאות רבה מדי (בימוי: סיגי גולן).